WSL2010R0410DTB18
Vishay Dale
Producto No:
WSL2010R0410DTB18
Descripción:
RES 0.041 OHM 0.5% 1W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 41 mOhms
Series WSL-HP
Power (Watts) 1W