WSL2816R0820DEH
Vishay Dale
Producto No:
WSL2816R0820DEH
Paquete:
2816
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
RES 0.082 OHM 0.5% 2W 2816
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2816
Ratings AEC-Q200
Resistance 82 mOhms
Series WSL
Power (Watts) 2W