WSLP1206R0250FEK
Vishay Dale
Producto No:
WSLP1206R0250FEK
Paquete:
1206
Descripción:
RES 0.025 OHM 1% 1W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 25 mOhms
Series WSLP
Power (Watts) 1W