WSLS2512R0330FHEB
Vishay Dale
Producto No:
WSLS2512R0330FHEB
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
2512
Descripción:
RES 0.033 OHM 1% 1W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 33 mOhms
Series WSLS
Power (Watts) 1W