WSR21R000DTB
Vishay Dale
Producto No:
WSR21R000DTB
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
4527
Descripción:
RES 1 OHM 0.5% 2W 4527
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 4527
Ratings AEC-Q200
Resistance 1 Ohms
Series WSR
Power (Watts) 2W