XAL1010-682MED
Coilcraft
Producto No:
XAL1010-682MED
Fabricante:
Coilcraft
Descripción:
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO
En stock : 36
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 21.8A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 14 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.445" L x 0.394" W (11.30mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 8.9mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series XAL1010
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 14MHz