Hogar / TVS Diodes / XBP4SMAJ013A-G
minImg
XBP4SMAJ013A-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XBP4SMAJ013A-G
Paquete:
SMA-PG
Descripción:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA-PG
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMA-PG
Series XBP4SMAJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V