Hogar / TVS Diodes / XBP4SMAJ015C-G
minImg
XBP4SMAJ015C-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XBP4SMAJ015C-G
Paquete:
SMA-PG
Descripción:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA-PG
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.4A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMA-PG
Series XBP4SMAJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V