Hogar / Microcontrollers / XC164CM16F40FBAKXUMA1
minImg
XC164CM16F40FBAKXUMA1
Infineon Technologies
Producto No:
XC164CM16F40FBAKXUMA1
Paquete:
PG-LQFP-64-4
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 47
Peripherals PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package PG-LQFP-64-4
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC16x
Package / Case 64-LQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 14x8/10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.35V ~ 2.7V