Hogar / Microcontrollers / XC164CM8F40FAAKXQMA1
minImg
XC164CM8F40FAAKXQMA1
Infineon Technologies
Producto No:
XC164CM8F40FAAKXQMA1
Descripción:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 6K x 8
Number of I/O 47
Peripherals PWM, WDT
Product Status Last Time Buy
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC16x
Core Size 16-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Data Converters A/D 14x8/10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.35V ~ 2.7V