Hogar / Microcontrollers / XC2298H200F100LABKXUMA1
minImg
XC2298H200F100LABKXUMA1
Infineon Technologies
Producto No:
XC2298H200F100LABKXUMA1
Paquete:
PG-LQFP-176-12
Descripción:
IC MCU 16/32BIT 1.6MB FLASH
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 100MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 138K x 8
Number of I/O 150
Peripherals DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package PG-LQFP-176-12
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC22xxH
Package / Case 176-LQFP Exposed Pad
Core Size 16/32-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Program Memory Size 1.6MB (1.6M x 8)
Data Converters A/D 30x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V