Hogar / Microcontrollers / XC2331D12F66LAAKFUMA1
minImg
XC2331D12F66LAAKFUMA1
Infineon Technologies
Producto No:
XC2331D12F66LAAKFUMA1
Paquete:
PG-LQFP-64-6
Descripción:
IC MCU 16/32BIT 96KB FLASH
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 66MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 12K x 8
Number of I/O 49
Peripherals DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-LQFP-64-6
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC23xxD
Package / Case 64-LQFP Exposed Pad
Core Size 16/32-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 96KB (96K x 8)
Data Converters A/D 10x12b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V