Hogar / Microcontrollers / XC2336B40F80LAAFXUMA1
minImg
XC2336B40F80LAAFXUMA1
Infineon Technologies
Producto No:
XC2336B40F80LAAFXUMA1
Paquete:
PG-LQFP-64-6
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC MCU 16/32B 320KB FLASH 64LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 34K x 8
Number of I/O 38
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
EEPROM Size -
Series XC23xxB
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Program Memory Size 320KB (320K x 8)
Data Converters A/D 9x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V