XC9142D25D0R-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XC9142D25D0R-G
Paquete:
WLP-6-01
Descripción:
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Product Status Active
Supplier Device Package WLP-6-01
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.65V
Series XC9142
Function Step-Up
Package / Case 6-XFBGA, WLBGA
Frequency - Switching 3MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V