XC9148B36DER-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XC9148B36DER-G
Descripción:
IC REG BOOST 3.6V 1.4A 6USPC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 1.4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.65V
Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 3MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.6V