XC9235A13C4R-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XC9235A13C4R-G
Paquete:
6-USPEL (1.8x2)
Descripción:
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-USPEL (1.8x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2V
Series XC9235
Function Step-Down
Package / Case 6-XDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V