XC9235A15CMR-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XC9235A15CMR-G
Paquete:
SOT-25-5
Descripción:
IC REG BUCK 1.5V 600MA SOT25
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-25-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2V
Series -
Function Step-Down
Package / Case SC-74A, SOT-753
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V