XC9235A15DER-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XC9235A15DER-G
Paquete:
6-USPC (1.8x2)
Descripción:
IC REG BUCK 1.5V 600MA 6USPC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Product Status Active
Supplier Device Package 6-USPC (1.8x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 3MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V