XC9244A21C7R-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XC9244A21C7R-G
Paquete:
6-USPN (1.3x1.3)
Descripción:
400MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 400mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-USPN (1.3x1.3)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Series XC9244
Function Step-Down
Package / Case 6-XFDFN
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.1V