XC9258B17CMR-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XC9258B17CMR-G
Paquete:
SOT-25
Descripción:
1A COT CONTROL SYNCHRONOUS STEP-
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-25
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Series XC9258
Function Step-Down
Package / Case SC-74A, SOT-753
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.7V