XC9262A11C1R-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XC9262A11C1R-G
Paquete:
LGA-8B01
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
ULTRA SMALL 1.5A COT CONTROL SYN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 1.5A
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package LGA-8B01
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.7V
Series XC9262
Function Step-Down
Package / Case 8-XFLGA
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.1V