XC9265A17BMR-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XC9265A17BMR-G
Paquete:
SOT-25
Descripción:
0.5UA ULTRA LOW QUIESCENT CURREN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 200mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-25
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2V
Series XC9265
Function Step-Down
Package / Case SC-74A, SOT-753
Frequency - Switching -
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.7V