XC9281A29E1R-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XC9281A29E1R-G
Paquete:
6-LGA-B01 (1.2x1.2)
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-LGA-B01 (1.2x1.2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Series XC9281
Function Step-Down
Package / Case 6-XFLGA
Frequency - Switching 6MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.9V