Hogar / Microcontrollers / XE162FN40F80LRABKXUMA1
minImg
XE162FN40F80LRABKXUMA1
Infineon Technologies
Producto No:
XE162FN40F80LRABKXUMA1
Paquete:
PG-LQFP-64-6
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC MCU 16BIT 320KB FLASH 64LQFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 34K x 8
Number of I/O 40
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package PG-LQFP-64-6
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XE16x
Package / Case 64-LQFP Exposed Pad
Core Size 16-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Program Memory Size 320KB (320K x 8)
Data Converters A/D 9x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V