XF2B-3145-31A
Omron Electronics Inc-EMC Div
Producto No:
XF2B-3145-31A
Descripción:
CONN FPC 31POS 0.3MM R/A
Guía del usuario
Actuator Color Black
Mating Cycles 20
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Voltage Rating 50V
Current Rating (Amps) 0.2A
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.083" (2.10mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
FFC, FCB Thickness 0.20mm
Connector/Contact Type Contacts, Top and Bottom
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Copper Alloy
Features -
Cable End Type Straight
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Number of Positions 31
Contact Finish Thickness 5.90µin (0.150µm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Series XF2B
Locking Feature Rotary Lock, Backlock
Pitch 0.012" (0.30mm)