XFHCL4-1R0M
XFMRS
Producto No:
XFHCL4-1R0M
Fabricante:
XFMRS
Descripción:
FIXED IND 1UH 29A 2.65 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 50A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 24 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 29 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.531" L x 0.504" W (13.50mm x 12.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.65mOhm Max
Inductance 1 µH