XG5N-100-U
Omron Electronics Inc-EMC Div
Producto No:
XG5N-100-U
Descripción:
CONN RCPT HSG 10POS 2.54MM
En stock : 46
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock/Eject Hooks
Product Status Active
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Series XG5N
Note Contacts Not Included
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Pitch 0.100" (2.54mm)