Hogar / Microcontrollers / XMC4700F144K1536AAXQMA1
minImg
XMC4700F144K1536AAXQMA1
Infineon Technologies
Producto No:
XMC4700F144K1536AAXQMA1
Paquete:
PG-LQFP-144-24
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M4
Speed 144MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 276K x 8
Number of I/O 119
Peripherals DMA, I²S, LED, POR, Touch-Sense, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PG-LQFP-144-24
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series XMC4000
Package / Case 144-LQFP Exposed Pad
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, LINbus, MMC/SD, SPI, UART/USART, USB OTG, USIC
Program Memory Size 1.5MB (1.5M x 8)
Data Converters A/D 32x12b; D/A 2x12b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3.13V ~ 3.63V