Hogar / TVS Diodes / XMC7K24CAHM3/I
minImg
XMC7K24CAHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
XMC7K24CAHM3/I
Paquete:
DO-214AB (SMC)
Descripción:
TVS DIODE 24VWM 24VC DO214AB
En stock : 4883
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 180A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 7000W (7kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, XClampR™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V