Hogar / Crystals / XRCGB40M000F1S2AR0
minImg
XRCGB40M000F1S2AR0
Murata Electronics
Producto No:
XRCGB40M000F1S2AR0
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
2.0X1.6MM 40.0MHZ CRYSTAL UNIT +
Guía del usuario
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series XRCGB
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Murata Electronics
Frequency 40 MHz