XS518B1CAM12
Schneider Electric
Producto No:
XS518B1CAM12
Fabricante:
Schneider Electric
Descripción:
SENSOR, INDUCTIVE
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.197" (5mm)
Output Type -
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series XS
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 48V