XT3560-3R0377-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
XT3560-3R0377-R
Descripción:
CAP 370F -5% +20% 3V T/H
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 2.520" (64.00mm)
Tolerance -5%, +20%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 65°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.2mOhm
Series XT
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 370 F