XW2R-P50G-T
Omron Automation and Safety
Producto No:
XW2R-P50G-T
Descripción:
INTERFACE MOD RCPT 50PS 14-28AWG
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 55°C
Voltage - Rated 125VAC
Product Status Active
Wire Gauge 14-28 AWG
Control Side Cable Retainer Latches
Series XW2R
Current Rating (Per Contact) 1 A
Length 5.453" (138.51mm)
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Process Side Connection Terminal Blocks - Screw Connection
Package Bulk
Positions / Poles 50
Control Side Connection Rectangular, Female
Width 1.969" (50.00mm)