Hogar / Specialized / XW6T-COM2.5X8BL
minImg
XW6T-COM2.5X8BL
Omron Automation and Safety
Producto No:
XW6T-COM2.5X8BL
Descripción:
COM TERM BLK 2_5MM 8PN BLUE
En stock : 16
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Number of Positions 8
Stripping Length -
Termination Style Push In, Spring
Mounting Type DIN Rail
Terminal - Width 12.6mm
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Height (Max) 1.421" (36.10mm)
Current - IEC 24 A
Number of Levels 1
Series XW6T
Type Middle
Length 3.252" (82.60mm)
Voltage - UL 600 V
Mfr Omron Automation and Safety
Housing Color -
Features -
Material - Insulation Polyamide (PA), Nylon
Package Bulk
Voltage - IEC 800 V
Wire Gauge or Range - mm² 2.5mm²