Y0013900K000V9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0013900K000V9L
Descripción:
RES 900K OHM 1W 0.005% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 900 kOhms
Series S
Power (Watts) 1W