Y001420K0000B0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y001420K0000B0L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 20K OHM 1/5W 0.1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 kOhms
Series VMTA55
Power (Watts) 0.2W, 1/5W