Y00148K06000T0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y00148K06000T0L
Descripción:
RES 8.06K OHM 1/5W 0.01% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 8.06 kOhms
Series VMTA55
Power (Watts) 0.2W, 1/5W