Y00152K37000T19L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y00152K37000T19L
Descripción:
RES 2.37K OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.375" L (4.06mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.37 kOhms
Series VMTB60
Power (Watts) 0.25W, 1/4W