Y0019100K000S9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0019100K000S9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 100K OHM 0.001% 0.3W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.001%
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.625" L (9.53mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 kOhms
Series H
Power (Watts) 0.3W