Y0020485K000T0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0020485K000T0L
Descripción:
RES 485K OHM 1/4W 0.01% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 485 kOhms
Series VSR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W