Y0024150K000V0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0024150K000V0L
Descripción:
RES 150K OHM 1/5W .005% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm)
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 150 kOhms
Series H
Power (Watts) 0.2W, 1/5W