Y0025147R950V0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0025147R950V0L
Descripción:
RES 147.95 OHM 1/2W 0.005% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 147.95 Ohms
Series H
Power (Watts) 0.5W, 1/2W