Y0028100R000A0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0028100R000A0L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 100 OHM 1W 0.05% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 Ohms
Series VTA
Power (Watts) 1W