Y002862R5000T9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y002862R5000T9L
Descripción:
RES 62.5 OHM 1W 0.01% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 62.5 Ohms
Series VTA
Power (Watts) 1W