Y0029700R000B0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0029700R000B0L
Descripción:
RES 700 OHM 2/3W 0.1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.750" L (9.53mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 700 Ohms
Series VTA
Power (Watts) 0.667W, 2/3W