Y00297K50000F0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y00297K50000F0L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 7.5K OHM 2/3W 1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.750" L (9.53mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 7.5 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.667W, 2/3W