Y0051250R000K0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0051250R000K0L
Descripción:
TRIMMER 250 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 25
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.325" x 0.195" Face (8.26mm x 4.95mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Resistance 250 Ohms
Series Accutrim™1202P
Power (Watts) 0.5W, 1/2W