Y005410K0000F1L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y005410K0000F1L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.5W, 1/2W