Y0054280K674T29L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0054280K674T29L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Axial
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
RES 280.674K OHM 1/4W .01% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 280.674 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.25W, 1/4W