Y005493K4460T29L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y005493K4460T29L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 93.446K OHM 1/2W 0.01% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 93.446 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.5W, 1/2W